Gaudi SG s.r.o. - nákup a prodej starý originální stylový nábytek - komody, skříně, zrcadla, lustry, postele, křesla a stolky...

   777 638 641 - info@gaudisg.cz    » Hlavní stránka | » Nákupní řád | » Jak nakupovat | » Zpravodaj | Váš nákupní košík: prázdný

A je to tady! Zpravodaj č. 2/2012, O baroku a Králi Slunce

Vážení přátelé umění a krásných věcí,

právě jste otevřeli již druhé číslo našeho vašeho Zpravodaje Nábytek Gaudi SG. Na první číslo nám přišlo mnoho pozitivních ohlasů, i když kvůli počátečním technickým chybkám někteří obdrželi prvních čísel i několik :-).

Pro ty, co se nenechali odradit, je v dnešním čísle připraven malý exkurz do historie nábytku v období baroka za panování Ludvíka XIV., zvaného Král Slunce (1643 - 1715).

Oblíbeným kusem nábytku ve Francii té doby bylo "trumeau", sestávající ze dvou částí (horní a dolní), dýhované v ořechu, ořechové kořenici nebo řezbované, lakované s květinovými motivy.

Kredence jsou buď nízké - buffet, nebo ze dvou částí. Nábytek se stává velmi důležitou módní součástí zařízení domu. Na dvoře Krále Slunce nechybí zlacené bohatě řezbované konzolové stoly se zrcadly.

Skříň na podstavci s nožkami, nazývaná kabinet, se postupně vyvinula z původně speciální skříně na uchovávání medailí a mincí. Byl to kus nábytku se zásuvkami lemovaný látkou nebo podšitý sametem, kde byly malé drážky na sběr mincí nebo medailí. Mohl být také doplněn o zásobníky, kde byly mince dobře chráněny.

V baroku začaly být oblíbené kabinety v orientálním duchu - s orientální tématikou.

Předním umělcem ve zdobení a tvorbě nábytku za Ludvíka XIV. byl Charles Boulle. Byl "expertem" na techniku intarzie. Dal název zvláštnímu typu skříně, která byla "pokrytá", totiž dekorovaná, kovovými aplikacemi, vykládanými želvovinou, perletí... a dalšími.

Skříň "boulle" je rovná, jednoduchá ve svém tvaru, hlavním efektem je zpracování dekorace, ozdob. V rafinovaných intarziích je celý duch nákladného života u dvora Krále Slunce, jeho vytříbená elegance, jeho rafinovanost a jeho smysl pro luxus.

Novinky na našem webu jednoduše naleznete v nové kategorii "Novinky v nabídce". Stejně tak jsme pro vás připravili filtr "Nastavit filtr", kde si můžete zadat členění zboží navíc podle ceny či stylu. Známou možností je "Akční zboží". Pro blížící se Vánoce (a nejen ty)  jsou v prodeji "Dárkové šeky" v hodnotě 1.000,-, 2.000,-, 5.000,- a 10.000,- Kč, jako alternativa pro nákup nábytku.

Nově můžete ocenit naše zboží i zvednutým palcem :), a to kliknutím na odkaz Facebooku "To se mi líbí", který je umístěn nad popisem každého zboží.

 

A pro názornou ukázku něco z naší Ludvíkovské nabídky :-)

S přáním příjemných dnů

Silvie Řehůřková

za Nábytek Gaudi SG
 

Tento internetový obchod provozuje společnost Gaudi SG s.r.o. se sídlem Kosíkova 2332/1, PSČ: 628 00, Brno.
IČ: 282 90 861, DIČ: CZ 282 90 861, zapsána v obchodním rejstříku vedeném u Krajského soudu v Brně v oddílu C, vložce číslo 58791